top of page

Diş Teli Tedavileri

Şeffaf Plak Tedavileri (invisalign tedavisi)

Invisalign şeffaf plaklar (alignerlar), kişiye özel tasarlanan, hasta tarafından takıp çıkartılabilen, dışarıdan neredeyse hiç fark edilmeyecek incelikte ve şeffaflıkla olan, estetik ortodontik tedavi seçeneklerinden biridir.

Ortodontik Tedavi

Ortodonti; uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.

Sabit Ortodontik Tedavi

Ortodonti; uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.

Hareketli Ortodontik Tedavi

Ağız içi hareketli apareyler, istenildiği zaman takılıp çıkarılabilen, diş ve çene gelişimini yönlendirebilen ortodontik tedavi araçlarıdır. Özellikle çocukların dişlerinin çıkmaya başladığı dönemlerde çene darlıklarını engellemek ve dişlere yer açmak için uygulanır. Yer tutucular, pekiştirme apareyleri, çene genişletici apareyler ya da alışkanlık kırıcı apareyler hareketli ortodontik aparey sınıfına girmektedir.

Çene Darlıkları Tedavisi

Alt çenenin asimetrik gelişimine dolayısıyla ileri vakalarda yüz asimetrilerine sebep olacak kadar bir sonuç doğurabilir. Büyük sağlık problemlerine neden olmadan bir an önce çözüme kavuşmasında fayda vardır. Üst çenenin genişletilmesi için yapılan işlem, ameliyatsız üst çene genişletme işlemidir.

Diş Teli Tedavisi

Ortodonti; uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.

Estetik Braketler

Porselen Braketler veya safir braketler, dişlerin dış yüzeylerine (labial) uygulanan metal braketlere göre daha estetik olan braketlerdir. Bu braketler geliştirilen son teknolojik ilerlemeler sayesinde sanılanın aksine tedavi süresinde uzamaya neden olmamaktadır.

Fonksiyonel Ortodontik Tedavi

Fonksiyonel ortodonti, çocuğun büyüme gelişimi döneminde uygulanan ve çene kemiklerinin büyümesini yönlendirmeyi amaçlayan bir ortopedik tedavidir. Örneğin, alt çenenin geride olduğu durumlarda, alt çenenin büyümesini hızlandırıp ve üst çeneyi yakalamasını sağlamak fonksiyonel ortopedik bir ortodonti tedavidir.

Ortognatik Cerrahi

Ortognatik ortodonti ya da ortognatik cerrahi, alt ve üst çenedeki şekil, yapı ve ilişki bozukluklarının düzeltilmesini sağlayan cerrahi yöntemdir. Ortognatik ortodonti tedavisi halk arasında çene cerrahisi veya çene ameliyatı olarak da bilinir. Bu tedavide Ortodontist ve Çene Cerrahı birlikte çalışırlar.

Ortondonti Tedavisi Yorumları

Ortodonti tedavisi için başvurduğum Tuğçe hanım tanıdığım en tatlı diş doktoru olabilir. Yaptığı her işlemde iyi olup olmadığımızı sorar ve güler yüzüyle ağrısız acısız bir seans olur. 2 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamadan tedavimi bugün sonlandırdık. Gerçekten çok içime sindi. Çabaları ve göstermiş olduğu nezaket için çok teşekkür ederim ve tavsiye ederim.
C. İ.
Dişlerimden çok mutsuzdum ama bir türlü cesaret edemiyordum yaptırmaya ve Tuğçe Hanım'a ilk gittiğimde o kadar sevecen davrandı ki tüm korkularım gitti. İlk anda güvenebileceğimi anladım çok güler yüzlü, bilgili en önemlisi çok ilgilenen bir doktor. 1.5 senelik tedavi sürecimden sonra tellerimin çıkmasıyla birlikte o kadar güzel bir diş dizimim olmuştu ki.. Tüm o süreçte yanımda olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.. Her tel tedavisi düşünen insanın gitmesi gereken bir hekim..
S. S.
Çocuğumun çene problemi ve dişlerinde bozukluklar vardı. Tuğçe hanımla tedaviye başladık. Tedavimiz bitmek üzere cocugumun özgüveni yerine geldi.randevumuzda sorularımızı ilgiyle dinledi ve cevapladı. İşini severek yapıyor.Korkulan yere gün sayarak gidiyoruz Kendisine ve çalısanlara çok teşekkür ederim.
B. B.
Yaklasik 6 ay önce seffaf plakla ortodonti tedavisine basladim. Tugce Hanim'la bir tanidik vasitasiyla tanisma firsatim oldu, surec ve bu uygulama hakkinda oncesinde bilgim yoktu. Beni cok rahat hissettirdi ve guven verdi. Belki de bu tedaviye Tugce Hanim olmasa hic baslamazdim. Ilk kez duydugum bir teknik oldugu icin faydasi konusunda tedirginlik yasamistim ancak simdiden umdugumdan fazla degisimler soz konusu. Tedavi sonrasi guzel gulusumun mimari olacaksiniz Tugce Hanim, hersey icin simdiden cok tesekkurler.
B. N.
Dişlerimi küçükken çektirmediğim için çok fazla çift dişim vardı onları halledince hemen Tuğçe Abla'ya geldik ve 2 yıl süren tedaviye o gün başladık. Dişlerim çok yamuktu ve gömülü diş problemim de vardı. Kulağa diş teli diyince korkunç geliyor ama hiç öyle bir süreç yaşamadım. Poliklinikte herkes çok güler yüzlüydü ve bizimle güzel ilgilendiler. Tuğçe Abla'yla da braket lastiklerinin rengini seçmek eğlenceliydi. Onun dışında tedavi süreci çok iyi geçtiği ve bir sıkıntı olmadığı için gömülü diş ameliyatına girmek zorunda da kalmadım ve dişlerim sorun olmadan çıktılar. Diş tellerim de çıktıktan sonra sonuç gerçekten çok çok güzeldi. Dişlerim çok düzgündü ve resmen inci gibiydi. Herkese çok teşekkür ediyorum tekrardan.
G.K.
Fazla yamuk dişlere sahiptim, diş telinden çok korkuyordum. Tuğçe hocam sayesinde şeffaf plağın varlığını öğrenip denemeye karar verdim. Bu süreçte ilgisi ve pozitifliği beni çok rahatlattı. Bir diş hekimine sevilerek gidileceğinin kanıtı olabilir. Her zaman güler yüzlü ve sabırlı birisi iyi ki tanıdıdım diyebilirim ÇOK MEMNUNUM KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.
G.
Dişlerimden çok mutsuzdum.Tuğçe hanıma tel tedavisi için gittim ve 1.5 sene tedavim sürdü.Dişlerimin bitmiş halini gören herkes hayran kaldı.Her randevuda ilgisi ve alakasıyla beni hep rahatlattı.Kendisine bana özgürce bir gülüş sağladığı için ne kadar teşekkür etsem az.Sizinle empati yapabilen çok iyi bir doktor aynı zamanda kendisi bir arkadaş gibi. Herkese tavsiye ederim emin ellerdesiniz
A. K.
Mükemmel bir klinik gerçekten. Güler yüzlü karşılamaları ve çok güzel ilgilenen doktorlarla birlikte kesinlikle güvenerek dişlerinizi emanet edebilirsiniz. Tuğçe Hanım'a ayrıca çok teşekkür etmek isterim burdan da. Hem kişilik hem de iş etiği açısından. 
Melike P.
Oğlumun çene problemi vardı. Tuğçe Hanım'a tavsiye üzerine gittik. Güler yüzü ve pozitif enerjisi ile bizi karşıladı ve çok mükemmel bir tedavi süreci geçirdik. Emekleri ödenmez. Tedavimiz oğlumda bitti çok güzel bir diş yapısına sahip oldu. Sıra küçük kızımda. Kendisini gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Emeklerine sağlık
 
T.
Dişlerim çarpık olduğu için tel taktırdım. 1,5 yılın sonunda tedavim sonlandı ve dişlerim çok güzel oldu Tuğçe hanım'a çok teşekkür ediyorum güler yüzü tatlı dili ve sıcakkanlılığı için başarılar diliyorum
H. Y.
  • Instagram
  • YouTube
bottom of page